Zdrapki Lotto

Zdrapki na pieniądze to niezwykle popularna forma hazardu, która została zapoczątkowana jeszcze w latach 70 ubiegłego wiek w Stanach Zjednoczonych. Początkowo, zdrapki miały służyć przede wszystkim loteriom promocyjnym znanych marek. Dopiero później wprowadzono je do obiegu hazardowego. Po dziś dzień jest to niezwykle lubiana forma zabawy, która przyciąga także ludzi na co dzień zupełnie niezainteresowanych hazardem. W naszym kraju najbardziej znane są zdrapki Lotto. Trzeba przyznać, że zdrapywanie farbki to czynność niezwykle klimatyczna.

Tradycyjne zdrapki w formie blankietów

Prawdopodobnie każdy z nas miał styczność z tradycyjną zdrapką. To kawałek tekstury, na której znajduje się pole zasłonięte specjalną farbką (najczęściej wykorzystuje się lateks). Tutaj kryją się symbole, które mogą nam zapewnić duże wygrane. Według pewnych źródeł, pierwsze zdrapki hazardowe bazowały na zasadach automatów slotowych. Prosta zdrapka często zawierała 9 lub 16 symboli ułożonych w kwadracie 3×3 lub 4×4. Jeśli na zdrapce pojawiło się kilka identycznych symboli, gracz zdobył nagrodę zgodną z wartością symboli.

Obecnie zdrapkowa forma hazardowa mocno ewoluowała. Najlepszym przykładem znanym nam z naszego podwórka są oczywiście zdrapki Lotto publikowane przez Totalizator Sportowy. Niektóre z nich występują w formie ogromnych blankietów z wieloma symbolami. Nie brakuje także specjalnych wariacji, które stają się łączyć zdrapkę z inną formą gry hazardowej. Bardzo ciekawą formą jest np. zdrapka-krzyżówka lub zdrapka-bingo. Każdy sympatyk zdrapek przyzna, że moment zdrapywania zasłoniętego pola gry to niezwykle ekscytujący i emocjonujący moment.

Zdrapki Lotto dostępne przez Internet

Przez wiele lat, gry liczbowe oraz zdrapki Lotto były dostępne wyłącznie za pośrednictwem kolektur oraz punktów partnerskich. Totalizator Sportowy całkiem niedawno postanowił wkroczyć na ścieżkę nowoczesności udostępniając swoje gry liczbowe także przez Internet. Niestety, w ślad za popularnymi Lotto i Mini Lotto nie poszły zdrapki. Trzeba przyznać, że jest to trochę niezrozumiałe. Zdrapki online na prawdziwe pieniądze od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ciężko stwierdzić, dlaczego Totalizator Sportowy jeszcze nie stworzył serwisu, który umożliwiłby pełnoprawne zdrapki Lotto na pieniądze przez Internet. W końcu w kolekturach zakupów dokonuje wielu klientów! Jest to tym bardziej dziwne, że na stronie Lotto możemy znaleźć pełną ofertę wszystkich dostępnych zdrapek! Jest ich aż kilka tysięcy! Co więcej, każdą z nich możemy wypróbować ścierając wirtualną powłokę farbki. Szkoda, że nie mamy możliwości gry na pieniądze. Szczególnie, że konkurencja nie śpi. Nie brakuje internetowych stron oferujących klientom zdrapki z nagrodami.

zdrapki online
Wypróbuj zdrapki online

Różnorodne rodzaje zdrapek Lotto

Przeglądając pełną ofertę zdrapek Lotto można się czuć nieco onieśmielonym. Liczba dostępnych blankietów przekracza kilka tysięcy sztuk. To niesamowity asortyment, który możemy znaleźć w kolekturach i punktach partnerskich. Oczywiście każda ze zdrapek posiada określony nakład. Niektóre z nich zostały już wyprzedane, lecz pozostały w archiwach serwisu. Jak już wspomnieliśmy, na stronie Lotto możemy wypróbować wszystkie zdrapki całkowicie za darmo. Poznamy również zasady określonych blankietów oraz możliwe wygrane. Dostępne zdrapki Lotto możemy także podzielić na kilka rodzajów:

  • Klasyczne zdrapki kwotowe – pod farbką kryją się różne kwoty pieniężne. Jeśli gracz znajdzie przynajmniej trzy identyczne kwoty, może liczyć na taką właśnie wygraną. Innymi słowy, trzy symbole „50 PLN” oznaczają, że jesteśmy bogatsi o pięć dych. To jedna z najprostszych i najczęściej stosowanych form zdrapek.

 

  • Zdrapki z symbolami – tutaj zasady są nieco inne. Na blankiecie znajdziemy dwa zamalowane pola. Pod większym kryją się różne symbole związane z tematyką zdrapki. Określona liczba identycznych symboli gwarantuje wygraną. Pod drugim zamalowanym polem kryje się natomiast kwota wygranej, którą przyniosły nam jednakowe symbole.

 

  • Zdrapki Krzyżówki – bardzo popularna i lubiana forma dostępna w ofercie zdrapek Lotto. Na blankiecie znajduje się uzupełniona gotowymi słowami krzyżówka. Na górze mamy zamalowane pole, które należy zdrapać. Znajdują się tutaj litery. Zdrapkę najlepiej wypełnić jak Bingo. Skreślamy wszystkie litery na polu krzyżówki i zliczamy liczbę słów, które udało się ułożyć przy pomocy wylosowanych liter. Im więcej słów, tym większa wygrana. Ponadto, w takich zdrapkach często występują bonusy za określone słowa.

 

  • Zdrapki Bingo – powyżej mieliśmy przykład zdrapki, którą najlepiej uzupełnić tak jak klasyczny blankiet do Bingo. Zdrapki Lotto proponują również rozgrywkę bardziej tradycyjną. Na blankiecie znajduje się plansza do Bingo, a pod zamalowanym polem wylosowane liczby. Jeśli stworzymy z nich odpowiednią kombinację na planszy, zgarniamy wygraną.

Nie brakuje przeróżnych wariantów, które mają uczynić zdrapki Lotto dużo ciekawszymi. Jedno jest pewne. Wśród dostępnych blankietów nie brakuje takich zdrapek, które mogą nam zagwarantować nawet kilkumilionowe wygrane. Najpopularniejsze i największe zdrapki Lotto przewidują w nagrodzie głównej od kilkudziesięciu tysięcy złotych do kilku milionów. Ogromną zaletą zdrapek jest duża szansa trafienia na blankiety z nieco mniejszą wygraną.

Zdrapki Lotto
Graj w Lotto Zdrapki

Gdzie możesz zagrać w zdrapki Lotto?

Na ten moment, zdrapki Lotto na prawdziwe pieniądze są dostępne wyłącznie w kolekturach oraz punktach partnerskich oferujących gry od Totalizatora Sportowego. Szerokie grono partnerów sprawia, że natrafimy na wiele sklepów i kiosków sprzedających oryginalne zdrapki. Mimo to, wielka szkoda, że Totalizator Sportowy wciąż nie zdecydował się na publikowanie pełnoprawnych zdrapek online na swojej stronie. Możemy jedynie przetestować wszystkie dostępne blankiety w grze za darmo oraz zapoznać się z pulą nagród i zasadami danej gry. Mamy nadzieję, że w przyszłości zdrapki Lotto przez Internet będą dostępne także w grze na pieniądze.