Zdrapki bardziej opłacalne niż szóstka w Lotto?


Zdrapka to popularna rozrywka, która ma już kilkadziesiąt lat. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie wyłuskują ze swojego portfela drobne by spróbować szczęścia i powalczyć o wysokie wygrane. Możemy się nawet spotkać z tezą, że zdrapki są bardziej opłacalne niż szóstka w Lotto. Czy to prawda? W zdrapkach online na prawdziwe pieniądze na pewno nie wygramy tak dużo jak w przypadku gier liczbowych, jednak możemy liczyć na znacznie większe prawdopodobieństwo trafień.

Jaka jest szansa na szóstkę w Lotto?

Spróbujmy sprawdzić, czy zdrapki faktycznie mogą się okazać lepszą alternatywą od Lotto. W tym celu warto przyjrzeć się prawdopodobieństwu trafienia szczęśliwego kuponu. Najpopularniejsza odmiana Lotto w naszym kraju polega na skreśleniu 6 z 49 liczb. Szanse na trafienie szóstki wynoszą dokładnie 1 do 13,983,816, a zatem 0,0000072%. Nie może zatem dziwić fakt kumulacji, które są efektem losowań, w których nikt nie trafił właściwej kombinacji. Oczywiście nieco większe szanse mamy na „trójkę”, która pozwala na wygranie najniższej stawki. Tutaj prawdopodobieństwo wynosi 1,77%, ale poziom wygranych jest raczej symboliczny.

ZDRAPKI ZA ZŁOTÓWKĘ

DRZEWKO SZCZĘŚCIA
CZARNY KOT
LOTEK
JOKER
MULTIFORSA

Szanse na wygranie w zdrapce

Prawdopodobieństwo wygranej w zdrapkach zależy oczywiście od wybranego blankietu. Każda zdrapka posiada bowiem z góry ustalony nakład. Popularne kupony pozwalają na wygranie nawet miliona złotych. Nakład tego typu zdrapek zwykle oscyluje w granicach 10 milionów. Tylko jeden blankiet jest szczęśliwy. Szanse na jego wylosowanie są zatem dosyć nikłe, ale wciąż dużo większe niż w Lotto. Tutaj należy jednak podkreślić, że gracze mają dużo większe szanse na trafienie niższych stopni wygranych. W przypadku wielu zdrapek, szansa na wygranie kilku tysięcy złotych może wynosić nawet kilka procent. To dużo więcej niż w przypadku gier liczbowych.

Zdrapki online

Sprawdź czy zdrapki są bardziej opłacalne niż szóstka w lotto

Zdrapki częściej pozwalają wygrywać

Trafienie szóstki w Lotto nie zdarza się często. Czasami trzeba czekać nawet kilka tygodni aż jeden gracz w końcu trafi na szczęśliwy blankiet. Z kolei wygrane w zdrapkach zdarzają się codziennie. Oczywiście wygrane są dużo niższe, ale czy perspektywa wygrania kilku lub kilkunastu tysięcy złotych nie jest miła? Wielu ludzi grywa w zdrapki regularnie. Jak twierdzą, przy szczęśliwym miesiącu wygrane są dużo wyższe niż suma poświęconych stawek. Pod tym względem z całą pewnością zdrapki są bardziej opłacalne niż szóstka w Lotto, a i opinie o zdrapkach online są bardzo pozytywne.

Graj w zdrapki i przekonaj się czy są bardziej opłacalne niż szósta w lotto

Graj w zdrapki online i wygrywaj prawdziwe pieniądze

Lotto czy zdrapki?

Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań każdego gracza. Nie ulega wątpliwości, że dużo większe szanse na wygraną dają zdrapki. Tyle tylko, że ta forma zabawy rzadko pozwala nam sięgnąć po wielomilionowe wygrane tak jak w przypadku Lotto. Wybór zależy zatem od tego, czy bardziej stawiamy na większe prawdopodobieństwo zysku, czy na poziom wygranej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by raz na jakiś czas spróbować szczęścia w obu grach.

Zdrapki bardziej opłacalne niż szóstka w lotto

6.9

Ocena Zdrapek

6.0/10

E-Zdrapki

7.0/10

Symulatory zdrapek

6.5/10

Zdrapki na pieniądze

8.0/10